Aktualne dane – potrzeby szkoleniowe klientów

Koleżanka z firmy  od czasu do czasu wylicza raport przychodzących do nas zapytań od klientów.  Wymyślilismy iż będziemy go na naszym blogu przepisywać, ponieważ mnóstwo kadrowców zwraca się do nas z pytaniami, jakie programy są najmocniej pożądane i jakie tendencje są widoczne na rynku doradczo szkoleniowym.
My oferujemy jedynie szkolenia związane z rozwojem osobistym, czyli krótko mówiąc zagadnienia czysto biznesowe.
Statystyka zawiera następujące kursy o które nasi klienci przesyłali zapytania w tym okresie:
Kursy z zarządzania nietypowymi projektami – etap dla menedżerów.
Lider trasformacyjny a transakcyjny
Szef jako motywator
Zadaniowe kierowanie czasem pracownika
Efektywność osobista w czasie
Zwycięskie negocjacje handlowe
Techniki handlowe
Szkolenia z przyjaznej obsługi klienta
Handlowanie z słuchawką w ręku
Zachowania i postępowanie asertywne
Komunikacja interpersonalna
Motywowanie ludzi do zmiany
Współpraca w grupie
Pragmatyczne podejmowanie decyzji w biznesie
Twórcze myślenie
Rozwiązywanie konfliktów
Kontrolowane postępowanie ze stresem
Analizowanie strategiczne w biznesie
Nie jest to zestawienie sztywne – czasem sprzedają się mixy tematyczne.
W ramach szkoleń dla specjalistów, związanych z rozwojem osobistym  w tym miesiącu palmę pierwszeństwa dzierży temat: panowanie nad swoim stresem
Z grupy tematów dla przedstawicieli handlowych najczęściej poszukiwane zagadnienia to:budowanie relacji z klientem
A o co pytali menedżerowie:wdrażanie zmian w firmie
Z pozostałych tematów klienci jak zwykle pytali o szkolenia integracyjne
I na koniec moje ulubione – ale popularne – symulacje szkoleniowe.
Prowadzimy też usługi doradcze dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi. Są to:
badania motywacji pracowników
badania satysfakcji pracowników
kwestionariusze psychologiczne
badania potrzeb szkoleniowych
audyt klimatu współpracy
oceny okresowe pracowników
Najpopularniejsze w ostatnich dniach były:badania satysfakcji pracowników
Tyle na teraz. Nowe dane już wkrótce.
Zestawienie opracowano po analizie 66 zapytań przesłanych nam przez naszych klientów.
O AUTORACH
Nasz blog prowadzi grono doświadczonych szkoleniowców prowadzących treningi dla organizacji i instytucji z bardzo wielu sektorów rynku.
Autorem powyższego bloga jest  Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z publicznego przemawiania a także konsultant w projektach dotyczących zagadnień  rekrutacji i selekcji personelu.

Elementem proponowanej oferty są także analizy potrzeb szkoleniowych – wszystkie oferowane programy są zbudowane pod oczekiwania klienta. Tworzymy też projekty development center, a dodatkowo ocenę treningów w formie ankiet, a na dodatkowe zamówienie także w formie pogłębionych rozmów z uczestnikami. Zapraszamy na nasze szkolenia. Ostatni hit naszej firmy: zarządzanie zmianą.