Analizy kadrowe w zarządzaniu wiedzą.

admin post on Maj 28th, 2013
Posted in Pozostałe

Administrowanie zbiorem informacji kadrowych w komórkach HR opierać się powinno przede wszystkim na integrowaniu informacji z badania motywacji pracowników, audytu satysfakcji pracowników, audytu kultury organizacyjnej, testów psychologicznych.
Przykładowe a w wielu firmach pozostawione odłogiem źródła danych to np.
ankiety rekrutacyjne   – rozwiązania już stosowane jak również jedynie analizowane.
Zainicjowanie w firmie naprawdę dobrego oprzyrządowania do administrowania wiedzą składa się z wybranych czynności:
przede wszystkim: uzgodnienie potrzeb jakie powinien wygenerować nasz projekt. Badania motywacji , które wykorzystamy prezentują tak mnóstwo informacji  że bez określenia poszukiwanych rezultatów nie będziemy wiedzieć czego w nich poszukiwać.
Następny krok to standaryzacja danych przetrzymywanych przez zespół personalny oraz  każdy inny dział organizujący Badania motywacji. Zwykle  są one jak z różnych bajek i nie dają możliwości do porównania ich.
Co jest kolejnym krokiem. Badania potrzeb szkoleniowych powinny być sprawdzone pod katem  aktualności bo przegnile już fakty są bezsensowne w użyciu.
No i oczywiście konieczne będzie przeszkolenie osoby odpowiedzialnej za Testy osobowościowe   w tematyce zarządzania wiedzą.
Przedostatni etap to stworzenie dopasowanego do naszych potrzeb oprogramowaniu do archiwizowania oraz sortowania i analizowania faktów z ocen oraz badań.
Na sam koniec najważniejsza kwestia:  zarządzanie wiedzą nie będzie funkcjonować jeśli nie oddelegujemy specjalisty, która wynajduje w bazie ciekawe dane, buduje je w analizy i prezentuje potrzebującym ich członkom zarządu.