Atmosfera organizacyjna a współdziałanie w grupie

admin post on Kwiecień 12th, 2014
Posted in Szkolenia, Team building Tags: ,

Można zadać zapytanie: dlaczego firmy cechują się odmienną polityką organizacyjną? Czasami różnice występują naprawdę znaczące. Człowiek uczestniczący w szkoleniach często myśli: w tej firmie pracuje mi się dobrze, a w tamtej było gorzej. Co jest czynnikiem decydującym?
Poniżej wklejam skrócony schemat funkcjonowania różnych przedsiębiorstw. Zadaniem czytelnika jest znalezienie 12 wyróżników polityki organizacyjnej, które w tych instytucjach są inne. Wylistuj je w notatniku oraz przedstaw krótko, jakie dostrzegasz rozbieżności. Dodatkową instrukcję znajdziesz na tej stronie:   Baza Wiedzy – Wyjazdy
Przedsiębiorstwo Zetron wytwarza wieże hifi domowego użytku. Grupa klientów stanowi wyłącznie rynek Unii Europejskiej. Kierownicy niższego szczebla mają w swoich zadaniach odpowiedzialność za poszczególne produkty. Naczelne kierownictwo nie chce wreszcie od menedżerów średniego szczebla kalkulowania w decyzjach jakiegoś ryzyka. Podjęte decyzje mają zostać dokładnie zapisane, dobre rezultaty są ogłaszane przez zarząd na zebraniach. Działania które skończyły się niezbyt koszystnie podobnie jak sukcesy bywają na forum przedstawiane. W przedsiębiorstwie nie działa żaden sposób w celu do projektowania nowatorskich przedsięwzięć.
Instytuacja biznesowa WZ operuje w sektorze żywności oraz jest numerem jeden w produkowaniu mleka, masmiksów i serów. Zarząd zaplanowało obecnie dość złożoną metodę funkcjonowania na rynku na następne dziesięć kwartałów, ma ona zachęcać menedżerów niższego managementu do podejmowania działań ryzykownych oraz stałych poprawy pracy ich działów. Szefowie, którzy zaproponują ciekawe idee i nowatorski sposób myślenia, są nagradzani. Projekt zakończony negatywnie, jeśli nie powoduje bardzo dotkliwej szkody instytucji, jest rozumiany jako pole do wyciągania wniosków.
Jak można odczytać, te  instytucje posiadają odmienne polityki organizacyjne. W przyszłości w artykule przedstawię, w jaki sposób atmosfera organizacyjna oddziałuje na zespół.
Na tą chwilę to tyle moich przemyśleń.
Redakcja: Jan Kowal
I DODATKOWO JAK ZAWSZE TROCHĘ INTERESUJĄCYCH FAKTÓW DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z MINIONEGO MIESIĄCA:
- Najchętniej zamawiana forma zadań team building : nagrywanie filmów i teledysków
- Najlepiej ocenione w ankietach po wyjeździe ćwiczenia – komentarze uczestników: gry inżyniersko kostrukcyjne
- Średnia liczebność grupy szkoleniowej: czterdzieści pracowników.
- Preferowane dni tygodnia na zajęcia: niedziela.
- Najczęściej oczekiwania część kraju: okolice Zegrza

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od jedenastu lat działamy w branży imprez firmowych pod marką Training Projects.
Jesteśmy świadomi, że atrakcyjne szkolenie lub wyjazd to także komfortowy obiekt szkoleniowy. Na sprawdzonej i stale weryfiowanej liście posiadamy ponad sto ciekawych lokalizacji z całego kraju. Rekomendujemy sprawdzone imprezy integracyjne jak również  team building.Zwykle prowadzimy zajęcia w Karkonoszach, pod Warszawą a także na Kaszubach. Cenimy  miejsca daleko od głównych dróg . Gdy jest ciepło szkolimy na terenie otwartym, a jeśli pada, wieje lub temperatura jest za niska – w salach konferencyjnych.