Cechy efektywnej organizacji

admin post on Maj 25th, 2014
Posted in Szkolenia, Team building Tags: ,

W tym blogu przedstawię parametry wyjątkowo sprawnego zespołu, które czytelni może spotkać w literaturze przedmiotu. To tylko wstępna część parametrów, ponieważ parametrów jest bardzo dużo. Więcej czytelnik może zobaczyć w tym miejscu:   Weekendowe Wyjazdy Integracyjne i Team Building
Poniżej przedstawiam wybrane parametry sprawnego zbioru pracowników.
Grupa zwyczajów pracowniczych
Daje się scharakteryzować po kilkudziesięciu godzinach przebywania w firmie, w moich firmach była zazwyczaj nieudokumentowana, easy-going i zachęcająca do współpracy. Gdy jest pozytywna nie ma wyraźnych napięć. Pracownicy w niej istniejący stają się lojalni wobec pracodawcy i myślący o wspólnym celu. Nie można zauważyć sumptomów znudzenia.
Skluteczny przepływ informacji
Dużo dyskusji, w których biorą udział dosłownie wszyscy. W mojej pracy były to dyskusje w zakresie zadań grupy. Kiedy dyskusja jest nieefektywna, menedżer szybko kieruje ją na właściwy obszar tematyczny.
Cele grupowe
Osoby należące do zbiorowości ludzkiej świetnie pamiętają i chcą wykonać czynności albo osiagają cele grupy. We właściwym momencie przeprowadza się efektywną burzę mózgów dotyczącą celu, co powoduje, że pracownicy dążą do tego, aby identyfikować z grupą pracowników.
Komunikacja
Pracownicy chcą rozmawiać ze sobą nawzajem. Rozmowa nie obrazuje przechodzenia z tematu na temat. Dobry członek grupy bywa zapisany na tablicy. Ludzie nie mają obaw narazić na śmieszność i przedstawić innowacyjną konepcję, chociaż czasem jest ona strasznie ekstremalna.
Szukanie rozwiązań
Zespół całkiem sprawnie rozwiązuje różnice zdań. Precyzyjnie wysłuchuje się racje oraz szef działu chce wymyslić kompromis. Ci, którzy wyrażają sprzeciw, nie zamierzają wpływać na grupę czy pokazywać złe uczucia. Kiedy nie są za,  najzwyczajniej przekazują swoje zdanie.
Na tą chwilę to tyle przywódczych myśli.
Opracowanie: Krzysztof Nowosiels/ki
I DODATKOWO JAK ZAWSZE KILKA INTERESUJĄCYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH TEAM BUILDING Z MINIONEGO OKRESU:
- Najczęściej kupowana forma ćwiczeń : zadania wspinaczkowe
- Najwyżej wycenione w testach po wyjeździe ćwiczenia – oceny uczestników: gry miejsce
- Statystyczna wielkość grupy zajęciowej: dziewięćdziesiąt uczestników.
- Najlepsze dla zamawiającego dni tygodnia na event: niedziela.
- Najczęściej oczekiwania część kraju: Beskidy

ŹRÓDŁO: Training Projects
Realizujemy wyjazdowe szkolenia team building i bardzo atrakcyjne wyjazdy integracyjne dla instytucji z całego kraju.
Nasze nietuzinkowe wyjazdy integracyjne i skuteczne szkolenia team building są polecane przez dziesiątki koncernów z całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>