Czynniki oddziałujące na zachowania w zespole

admin post on Styczeń 24th, 2014
Posted in Szkolenia, Team building Tags: ,

W poprzednich wpisach zobrazowałem etapy tworzenia grupy. Przedstawiłem, kiedy tworzą się regulaminy opisujące sposób funkcjonowania w zespole. Z mojego doświadczenia wynika, że zostają one zberbalizowane w postaci procedur postępowania w pracy. Johanson Adair twierdzi, że normy można traktować jako pierwotny objaw pewnych cech wspólnych między pierwotnymi osobami wewnątrz zespołu w obszarze: sposoby osiągania celów, aktywności, cele. Dużo na ten temat można przeczytać na tej stronie:  Ciekawe I Inteligentne I Skuteczne Szkolenia
Zwyczaje w zbiorowości można pogrupować w rozłączne typy, pochodzące z poszczególnych aspektów działania zespołu, są to:
Praca – reguły odnoszą się do sposobów wykonywania aktywności zawodowej i pokazują pewne dość trudne do wymiernego scharakteryzowania obyczaje – czy robić w pracy przerwy, ile godzin pracować w ciągu dnia, czy ważny jest wysiłek czy efekty, itp.
Relacje między członkami grupy – tu można wyróżnić sformalizowane obyczaje, które dają odpór nieporozumieniom w obszarach: przydzielania zadań, pomagania sobie nawzajem, nagradzania za pozytywne wyniki pracy i innych spraw, które bywają przyczyną przyszłych konfliktów.
Sposób ubierania się i rozmawiania ze sobą – członkowie grupy na ogół stają się identyczni, a przynajmniej coraz bardziej podobni do siebie, zwykle mają wspólny sposób komunikowania: żargon albo terminy techniczne, związane z pracą biznesową.
Istnieją pewni ludzie należący do grupy, którzy odznaczają się tym, że miewają znacznie większy wpływ na sposób kształtowania zwyczajów grupowych, aniżeli reszta. Od pozostałych uczestników zbiorowości i od nowych osób grupa zawsze oczekuje przestrzegania tych sposobów działania.
W trzecim z kolei blogu opiszę czynniki mające wpływ na powstawanie ról zespołowych.
Tyle menedżerskich wniosków.
Autor: Jan Nowosielski
I JESZCZE JAK ZWYKLE TROCHĘ NIETYPOWYCH STATYSTYK DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Najpopularniejsza forma zajęć : zadania wspinaczkowe
- Najwyżej ocenione w testach po warsztacie zabawy – komentarze grup: gry topograficzno – poszukiwawcze
- Przeciętna wielkość zespołu uczestniczącego w grze: sto uczestników.
- Preferowane dni tygodnia na zabawy: wtorek.
- Najczęściej oczekiwania lokalizacja: Wybrzeże

ŹRÓDŁO: Training Projects
Projektujemy wyjazdowe szkolenia team building i niezwykle dynamiczne wyjazdy integracyjne dla naszych klientów.
Rozumiemy, że zadowalające szkolenie czy wyjazd to także klimatyczny obiekt szkoleniowy. W wyselekcjonowanej bazie mamy wiele urokliwych lokalizacji górskich, mazurskich, nadmorskich, w środkowej Polsce i innych. Polecamy nasze imprezy integracyjne i  team building.Najczęściej prowadzimy zajęcia w Małopolsce, w środkowej Polsce a także nad Bałtykiem. Wolimy  destynacje mniej znane . Latem działamy na dworze, a jeżeli jest deszcz lub zimno – pod dachem.