Dlaczego wybieranie podobnych pracowników może być niebezpieczne dla firmy.

admin post on Październik 8th, 2015
Posted in Team building


Jak wiele osób twierdzi nieodpowiednia rekrutacja i wybranie w wyniku tego złego pracownika może kosztować nawet połowę rocznego wynagrodzenia. I będzie to to tylko ilość pieniędzy, jaka będzie do zapłacenia na płace oraz Eventy Integracyjne dlsa tego pracownika. A poza tym przecież trzeba do tego dołożyć inne sprawy, na przykład zepsucie organizacji w firmie albo konieczność znalezienia nowej osoby.

W czasie procesu rekrutacji można popełnić wiele błędów, w szczególności dotyczyć to będzie osób, które na co dzień się nie będą zajmować takimi obowiązkami, nie mają należytych kompetencji, ale koniec końców muszą to zrobić. Z tego też powodu przed zaczęciem rozmów z kandydatami należy zapoznać się z najważniejszymi błędami, które jakie można popełnić w tym procesie.

Jednym z często występujących problemów, które mogą się pojawić w dużej liczbie firm przy wybieraniu nowych pracowników jest szukanie ludzi o podobnym charakterze. Sporo osób nie będzie tego traktować w kategoriach błędnego wyboru, ale liczne badania potwierdzają, że zespoły składające się z odmiennych osobowości są znacznie bardziej efektywne.

Często sytuacje tego typu mają miejsce w firmach, które używając starych, sprawdzonych metod osiągają pewien pułap, ale nie są w stanie go podnieść i albo pozostają w takim stanie, lub nawet będą się cofać. Jednocześnie najróżniejsze próby zmian i wprowadzenia do zespołu nowej krwi nie mają szans powodzenia.

Pojawiający się w firmie ludzie albo zmuszani bywają do przyzwyczajenia się do zastanego porządku i dawno ustalonych zasad, albo są spychani w kąt i w pewnej chwili decydują się na zmianę pracy. Tego typu działania w skuteczny sposób mogą stopować wszelkie pomysły i inicjatywy, jakie pojawiają się wraz z nowymi pracownikami.

Tego typu sytuacja może się znacząco odbić na stratach w firmie, bo w sytuacji kiedy rotacja pracowników jest duża, to koszty związane z ich przygotowaniem do pracy po prostu nie będą się zwracać. Poza tym w firmie mogą się pojawić rutyna i monotonia, dość częstym objawem jest również obniżona kreatywność i niechęć do wszelkich nowości i zmian w podejściu do wielu spraw.

Comments are closed.