Dobre praktyki opracowywania gier dydaktycznych

admin post on Lipiec 3rd, 2014
Posted in symulacje Tags: ,

Układanie gier dydaktycznych na szkolenia jest niezwykle nieprzyjmne oraz angażuje duży zestaw konkrentnych umiejętności. Całe życie chcemy się angażować w zabawę, uśmiechać się do ludzi i poznawać naturę niezwykłych sytuacji życiowych. Gry i symulacje oznaczają powrót do dzieciństwa. Gry i symulacje można wykorzystywać w sesjach szkoleniowych stosując zamiennie z wykładem i dyskusją moderowaną.
W tym artykule przedstawię zasady opracowania ciekawej gry dla menedżerów. Niejeden projekt szkoleniowy uzyska niezastąpiony element uatrakcyjniający zajęcia. Trenerzy mówią o tym, iż dużym wyzwaniem jest ułożyć treść wspomnianej gry biznesowej. gra dydaktyczna musi posiadać określone moduły. Dowiedziałem się o nich, wtedy gdy wszedłem na ten portal: Profesjonalne Symulacje Szkoleniowe
Gdy 4 dni temu organizowałem szkolenie używając symulację biznesową, przyszło mi do głowy, aby napisać poradnik na ten temat. Poniżej prezentuję parę zasad z tematu opracowywania gier edukacyjnych.

Zupełnie na początku zastanów się, jaki zakres merytoryczny musi być poruszony w ramach gry dydaktycznej. Są takie kwestie merytoryczne, które są dość interesujące: techniki kierownicze, rozwój zawodowy, logistyka, świadczenie usług, zarządzanie personelem.

W następnym etapie udaj się do sklepu z zabawkami i odnajdź w swoich skarbach zabawki z okresu przed ukończeniem 10 roku życia. W centrum dla dzieci koniecznie rozważ to, aby zakupić: zestawy z klockami, puzzle, misie, kolejki PIKO i inne drobne gadżety dla dzieci. Te przedmioty są świetną pomocą do opracowania fabuły gry biznesowej.

Potem opracuj fabułę gry dla menedżerów. Napisz ją na dużym flipcharcie używając kolorów i pogadaj o niej z przyjaciółmi. Oni powiedzą ci, jak zrobić pewne zmiany w fabule.

Trzeba też w symulacji biznesowej umieścić niespodziewane sytaucje, bonusy i wygrane.

W drugim z kolei wpisie pokażę skrót programu symulacji edukacyjnej.

Jan Tyrmand
Autor tego komentarza jest absolwentem wydziału administracji Uniwersytetu Wrocławskiego i studiów podyplomowych z tematyki  windykacji należności. Posiada certyfikat Coacha Innowacyjnosci PKY. Zawodowo realizuje się w Katowicach.  Od dwudziestu sezonów uczy i projektuje badania odnoszące się do radzenia sobie ze stresem w branży „farmaceutyka”.

HASŁA:
Gry Biznesowe