Istotne tematy kursów dla menedżerów

W sektorze szkoleń jest wyjątkowo wiele typów kursów dla menedżerów. Dla przykładu przywództwo menedżerskie, rozmowy handlowe, motywowanie pozafinansowe, rozwiązywanie konfliktów, stres w pracy menedżera, wariantowanie i decyzje, komunikacja interpersonalna. W niniejszym wpisie opisuję szczegółowo kilka rodzajów tego typu sesji szkoleniowych. Mnóstwo wskazówek można znaleźć w tym miejscu:
Bibliografia – Szkolenia Prowadzenie Inspirujących Przemówień
Które projekty szkoleniowe dla menedżerów można by przejść? Poniżej parę ciekawych obszarów tematycznych:
Decyzje menedżerskie – osoby biorące udział w tym szkoleniu będą potrafili podejmować merytoryczne wybory w obszarze strategii konkurencji, kłótni pomiędzy pracownikami, celów, konstruowania planów i wywierania wpływu na członków zespołu. Podejmowanie decyzji bywa kluczowym ogniwem pracy menedżera. Kierownik podejmuje setki dylematów każdego dnia, z tego powodu trzeba to robić efektywnie.
Motywowanie pozafinansowe – chętni na to szkolenie dowiedzą się jak skłaniać do pracy zatrudnionych w swoim dziale bez pieniędzy. Dowiedzą się jak diagnozować dążenia pracowników, układać grafiki w swoim dziale i rozmawiać z osobami zatrudnionymi w firmie. Szkolenia z powyższego zakresu w mojej dawnej firmie były realizowane jako multimedialne warsztaty.
Leadership – menedżer bywa w czasie swojej pracy przywódcą i w innym momencie jakby feudalnym ekonomem. Osoby zatrudnione w dużych firmach zwykle uważają, że tacy frontmeni mają wrodzone cechy. Okazuje się, iż człowiek może nauczyć się być liderem. Szkolenia z tego obszaru kompetencji miękkich trwają ponad 4 dni. Trenerzy doskonalą umiejętności z przewodzenia innym i sztuki motywowania podwładnych.
W kolejnym poście na moim blogu opiszę kolejne tematy projektów szkoleniowych dla menedżerów.
CO TO ZA BLOG?
Ten portal opracowuje zespół mających wieloletni staż konsultantów prowadzących warsztaty dla organizacji i instytucji z kilkunastu dziedzin gospodarki.
Twórcą powyższego artykułu jest  Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z rozwiązywania konfliktów oraz badacz z obszaru  zarządzania strategicznego.
W naszym portalu  często przeczytasz   na temat:
- audyty zaangażowania ludzi w instytucjach i organizacjach
- testy rozwojowe
- zajęcia edukacyjne z efektywności osobistego
- wydarzenia dla załogi
- kierowanie ludźmi
Jak zawsze namawiamy do następnych spotkań na tej witrynie.