Jaką drogą być skutecznym?

admin post on Sierpień 8th, 2015
Posted in Team building

Realizacja różnorodnych celów jest niezwykle ważna w życiu większości, ale niejednemu z jakiś powodów czasami się to jednak nie udaje. W niektórych sytuacjach przeszkadza w tym za duża rutyna, w innych przypadkach zbyt mało odwagi żeby poszukiwać nowych możliwości, a czasami najzwyczajniejsze rozleniwienie i niechęć do tego, aby w jakikolwiek sposób spróbować coś osiągnąć w przyszłym życiu.

Dużo pomysłów i postanowień, które później nie będą żadnym sposobem wykonywane będzie także dotyczyć sfery zawodowej i rozwoju osobistego. Niektóre osoby planują zamianę obecnej pracy na dużo lepiej opłacaną czy też bardziej rozwijającą, inni chcieliby zacząć naukę obcych języków czy też obsługi komputera lub zaliczyć np. Korporacyjne Kursy Z Zarządzania. Ale za każdym razem będą się pojawiać różne czynniki, przez jakie nie dochodzi do realizacji tego wszystkiego.

A tak naprawdę każdy swoje cele może osiągnąć, ale niekiedy zabrać się za wszystko w przemyślany sposób. Po pierwsze należy się zastanowić nad tym, co się chce osiągnąć w ciągu najbliższych kilku lat, lecz powinny to być pomysły możliwe do spełnienia, przy uwzględnieniu możliwości, jakie się posiada.

Ogromnie istotną rzeczą w czasie takich procesów jest spisywanie, tu warto notować wszystko, co się postanowi. Mówi się, że nie zapisane cele nie istnieją i rzeczywiście zapisanie pomysłów na kartce papieru bardzo może pomóc przy póżniejszej realizacji planów i postanowień.

Drugą ważną rzeczą w tej niekiedy ciężkiej drodze jest nabycie wiary w siebie oraz swoje możliwości. Wielu ludzi po wpadnięciu na coś, co zmieniłoby dużo w dotychczasowym życiu porzuca swoje plany właśnie z takich powodów, że przestają wierzyć, że im się to uda. Z takich też powodów warto podejść do tego, czym się chce zająć z wiarą i entuzjazmem, a nie z obawą przed poniesieniem klęski.

No i na zakończenie trzeba aktywnie działać, żeby osiągnąć upragniony cel. Mało komu się to udaje osiągnąć coś znaczącego w swoim życiu bez jakiegoś wysiłku, więc i tu zapewne będzie tak samo. Zamiast siedzieć i marzyć o tym, co chciałoby się mieć, należy zabrać się do pracy i systematycznie, większymi lub mniejszymi etapami próbować uzyskać to, co sobie ktoś zaplanował.

Comments are closed.