Kilka wskazówek w zakresie roli menedżera

admin post on Listopad 24th, 2013
Posted in Szkolenia Tags: ,

W ciągu szkolenia, które poprowadziłem dla  menedżerów, menedżerowie opisali podobne typy problemów powiązanych z pracą w firmie: fakt, kto pełni jaką rolę tylko czasami były kryterium do znalezienia pracowników na stanowiska menedżerskie, menedżer nie podtrzymuje wybijających się talentów pracownika, bardzo dużo kwestii da się poprawić w funkcjonowaniu działu pracowniczego. Te problemy można rozwinąć wykupując udział w przykładowych warsztatach: Weekendowe Szkolenia  Zrównoważone Zarządzanie Czasem .
W tym artykule pragnę przedstawić, jakie efekty są pochodną klasycznych problemów w grupie. Kiedy predyspozycje do pełnienia ról nie są brane pod uwagę w czasie rekrutacji kandydatów,  wówczas menedżer nie jest w stanie odpowiednio przydzielać obowiązków do wykonania.
Przykładowo Edward Dąbrowski jest informatykiem oraz zatrudniono go w dużej firmie logistycznej. Jego prezes polecił mu pojechać do kontrahenta i wynegcjonować specyfikację oprogramowania do organizowania zadań dla pracowników. Wybrany przez szefa specjalista nie podtrzymuje relacji z  osobami i skupia się na pracy przy laptopie. Na pewno domyślasz się, że nie zrealizuje efektywnie wyznaczonego projektu.
Inny przykład: Mocną stroną Jacka Jackowskiego jest innowacyjne rozwiązywanie problemów. Lubi tworzyć innowacyjne towary, określać ulepszenia w działalności jego firmy. Jego przełożony nie bierze pod uwagę tego jakie  specjalista chce rozwijać silne strony oraz powierza mu zadania, które bazują na aktywności rutynowej. Ten zatrudniony jest zdołowany, a pracodawca nie wykorzysta jego najlepszego talentu.
Jak widać na podanych przeze mnie dwóch przypadkach: cechy osobowe i wynikające z nich role w zespole powinny być kryterium przydzielania zadań.
NASZE WPISY
Nasz serwis redaguje zespół mających wieloletni staż szkoleniowców organizujących wykłady biznesowe z bardzo wielu dziedzin gospodarki.

Na tej stronie wiele dyskutujemy także na temat:
- badania kompetencji pracowników w dużych koncernach i małych firmach
- testy rozwojowe
- kursach z budowania strategii i rozwoju firmy
- wyjazdy integracyjnych
- kierowanie personelem