Kompetencje menedżera w zakresie projektów

admin post on Lipiec 31st, 2014
Posted in Szkolenia Tags: , ,

Wszyscy są świadomi, że umiejętności niezbędne do organizowania działań projektowych zdobywa się za pomocą praktyk kierowniczych i specjalnych cykli szkoleniowych. Administratorzy działań projektowych zwykle powinni administrować działaniami projektowym angażując się aktywnie. Mnóstwo treści można znaleźć tu:
 Warsztaty Zarządzanie Strategiczne
W niniejszym wpisie wskażę istotne typu kompetencji kierownika projektu. Umiejętności z administrowania projektem mieszczą się kilku obszarach:
-    integrowanie zadań, a więc kompleksowe spojrzenie na projekt oraz wzięcie pod uwagę całej listy czynności,
-    wskazanie obszaru zadań, i w realnej sytuacji oznacza kompetencje przekazywania czynności oraz formułowania najlepszych praktyk ich wykonania,
-    gospodarowanie zasobami podwładnych, uważane za istotną zdolność kierownika projektu,
-    realizowanie logistyki, czyli podejmowanie decyzji w sprawach zakupów innowacyjnych maszyn i posiadanie dobrego oka do okazji u partnerów biznesowych,
-    zarządzanie personelem, co oznacza odpowiednie kompetencje do budowania grupy projektowej oraz ogrywania roli szefa tego teamu,
-    komunikowanie się pomiędzy ludźmi,
-    dbanie o jakość wykonania aktywności w realizowanym przedsięwzięciu,
-    zarządzanie płynnością finansową w przedsięwzięciu,
-    dokonanie oceny ryzyk odnoszącego się do realizacji przedsięwzięcia.
W powyższych tematach organizowałem w ciągu 5 lat bardzo wiele szkoleń. Pracownicy z wielu firm chcieli realnych kompetencji oraz narzędzi do projektów. Stałem się ogromnym fanem takich obszarów tematycznych i uważam, iż typowy szef wydziału chciałby dobrze kierować działaniami projektowymi.
WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH TEKSTACH
Niniejszy portal opracowuje zespół mających wieloletni staż ekspertów prowadzących treningi dla przedsiębiorstw z różnych branż.
Pomysłodawcą i wykonawcą niniejszego wpisu jest  Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z zarządzania czasem a dodatkowo autor opracowań z tematyki  pomiaru satysfakcji pracowników.
Na naszym blogu  zwykle piszemy także o:
- badania kompetencji osób zatrudnionych w różnych korporacjach
- ankiety interpersonalne
- warsztaty z efektywności osobistego
- wydarzenia team building
- kierowanie kadrami
Nieodmiennie zapraszamy do wielokrotnych spotkań na naszej stronie.