Kultury w różnych krajach a gra w grupie

admin post on Marzec 4th, 2014
Posted in Szkolenia, Team building Tags: ,

Wymagania szefów wobec przyszłych pracowników nie sprowadzają się wyłącznie do kwestii zakończonej edukacji, nauki innego języka niż polski oraz zakresu kompetencji zdobytego w poprzedniej firmie. Więcej i więcej instytucji w trakcie pozyskiwania kandydatów stara się oszacować, czy kandydat okaże się radzić sobie współpracując w grupie.
W tym blogu postanowiłem pokazać w jaki sposób zestaw cech narodowych wywiera wpływ na pracę grupową. Mimo że umiejętności kooperacji w zespole bywają wśród pracodawców pozytywnie wyróżniane, samodzielność w pracy to także świetny sposób na awans. Menedżerowie wykazujący najwyższy standard inteligencji ogólnej, działający nieschematycznie i dążący konskwentnie do swoich celów bez przeszkód robią karierę. Na przykład:  Wyjazdy Integracyjne
Na wybór, czy przedsiębiorstwo promuje totalną samodzielność czy aktywność razem z innymi pracownikami wpływa  tradycja kraju, tam gdzie istnieje. John Hoftede przeprowadził badania z obszaru tradycji zarządczych instytucji  z wielu państw. Można wyczytać z nich, że można państwa podzielić na osiem podzbiorów adekwatnie do stopnia, gdzie rutyna organizacyjna preferuje pracę zespołową.
Na przykład firmy z Finlandii, Włoch i Nowej Zelandii nad wyraz doceniają współpracę zespołu skoncentrowanych celów przedsiębiorstwa. W praktyce promują płaską jedność zarządzania. Zespoły wykonujące konkretne zlecenie są nieliczne. Natomiast w niemieckich przedsiębiorstwach duża część procesów jest bardzo zestandaryzowana i zaprojektowana, dodatkowo zadania bywają dokładnie podzielone.
Z tego powodu Niemcy nieporównywalnie lepiej niż inni funkcjonują nawet w dużych zespołach bez zaplanowanego ciągłego sprawdzania efektów działania. Ludzie w firmach japońskich są uczeni, aby być gotowym na konkurowanie o pozycję zawodową oraz mieć ogromną chęć do działania. Tu ceni się indywidualizm i optymizm w działaniu.
W kolejnym artykule z obszaru działania grupy współpracowników opiszę sylwetki aktorów zespołowych oraz ich znaczenie dla pracy zespołu.
Tyle menedżerskich przemyśleń.
Redakcja: Henryk Domański
I JESZCZE JAK ZAWSZE ODROBINA CIEKAWYCH STATYSTYK DOTYCZĄCYCH TEAM BUILDING Z MINIONEGO OKRESU:
- Najchętniej zamawiana forma zadań team building : spotkania i aktywności wyprawowe ze znanym podróżnikiem
- Najwyżej ocenione w testach po spotkaniu zadania – opinie uczestników: scenariusz społeczny
- Statystyczna liczebność zespołu uczestniczącego w grze: dwieście osób.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na gry: piątek.
- Najczęściej preferowana destynacja: Sudenty

ŹRÓDŁO: Training Projects
Pracujemy jako zespół animatorów zajęć z doświadczeniem menedżerskim ale również kompetencjami związanymi z żeglarstwem i pływaniem, co uprawnia nas do wykonywania imprez w formie plenerowej, łącząc zabawę z nauką. Nasi trenerzy to jednocześnie znani himalaiści i polarnicy i ciekawe osobowości.
Jesteśmy świadomi, że zadowalające szkolenie i wyjazd to także wygodny obiekt szkoleniowy. W naszej ofercie mamy kilkadziesiąt urokliwych lokalizacji z całego kraju. Zapraszamy na eventy integracyjne a także  team building.W większości przypadków działamy w Beskidach, w środkowej Polsce jak również na Mazurach. Preferujemy  destynacje na łonie natury . Od kwietnia do października pracujemy na dworze, a gdy pogoda jest zła – pod dachem.