Menedżerowie firm nie mają wystarczającej wiedzy, aby harmonogramować

admin post on Styczeń 24th, 2014
Posted in Szkolenia Tags: ,

W tym niezbyt długim blogowym poście zamieszczę raport ze spotkania edukacyjnego z menedżerami, które zorganizowałem dla mojego stałego klienta – firmy X. Spotkanie edukacyjne zostało zaplanowane i w zakresie administrowania przedsięwzięciem. Okazało się, że największym wyzwaniem dla kierowników projektów okazało się zrobienie porządnego planu oraz ustalanie swoich dążeń. Tak naprawdę jest to zbieżne z badaniami, które znajdziesz tu: Weekendowe Szkolenia  Efektywność Osobista .
Teraz przechodząc do opisywanego spotkania z menedżerami – wydarzenie odbyło się w pensjonacie w Pieninach. Wzięło w nim udział siedemnastu pracowników klienta. Szkolenie trwało 16 godzin dydaktycznych.
Na początku szkoleniowego dnia kierownicy zostali poproszeni, aby się narysować siebie na kartkach papieru, następnie w niewielkich grupach przeszli przez studium przypadku mające związek z problemami oceny zasobów w działaniach projektowych. Użyłem do tego klocki Duplo, co oprócz efektu edukacyjnego wywołało nieoczekiwaną frajdę i niezwykłe zaangażowanie.
Wyniki tak przeprowadzonego ćwiczenia omówiłem na flipcharcie. Następnie wyświetliłem dokument, który ktoś zamieścił na fajnefilmy.pl. Czułem wielki niepokój, jak ci uczestnicy będą postrzegać pokazany materiał.
Następnego dnia pokazałem im programy online niezbędne do kierowania projektem. To był ten moment – na tym etapie szkolenia okazało się, że kierownicy nie potrafią sporządzać harmonogramy oraz poprawnie zapisywać punkt przeznaczenia w swoich przedsięwzięciach. Jednak zdecydowanie wyrazistą cechą tych problemów było – menedżerowie nie odróżniali efektu działania od drogi do efektów i celów. Następne godziny poświęciłem na szkoleniu w praktyce trudnej sztuki ustalania harmonogramów.
KIM JESTEŚMY

Tutaj wiele dyskutujemy także o:
- analizy satysfakcji ludzi w instytucjach i organizacjach
- testy interpersonalne
- programy rozwojowe z budowania strategii i rozwoju firmy
- eventy integracyjnych
- kierowanie personelem