Nowe wytyczne – dotowane szkoleń

Wiele informacji wskazuje na to, iż od kolejnej rundy oceny projektów bardziej przyjazne do zdobycia będą środki z Europejskiego Funduszu Społecznego dedykowane na  szkolenia. W naszym przypadku zaliczam do tego przede wszystkim dotacje na  Szkolenia Optymalne Zarządzanie Czasem.
Taką informację poznaliśmy od zaprzyjaźnionego konsultanta , jednak że jest to informacja nie do końca pewna.  Radzimy to skontrolować w sprawdzonym źródle.
Innowacja ma bazować na tym, że wdrożony powinien być swoisty czek, którym uczestnik na warsztacie zapłaci prowadzącemu. W dalszej kolejności agencja szkoleniowa dostarczy ten talon do urzędu dotującego i w zwrot za przesłaną fakturę zarządzający funduszem prześle pieniądze umówioną stawkę. Taki system ma przyspieszyć formalności w projektach dofinansowanych. Beneficjenci będą księgować tylko obieg voucherów a nie każdą fakturę za notes, herbatę albo segregator.
Jednocześnie dla przedsiębiorstw zapisujących kadrę na treningi sprawa ma nabrać bardziej przyjaznego wymiaru. W nowym systemie formularze w zamyśle będą bardziej przyjazne w pisaniu. Oby.
Obawy wzbudza jednakowóż kolejna plotka. Do księgowania czeku mają być dopuszczone tylko jednostki edukacyjne, które otrzymają akredytację. Tu pojawia się pytanie o przejrzystość przyznawania akredytacji.
kolejna obawa tyczy się wysokość stawki za przeprowadzenie szkolenia. Czy kwotę zdefiniowaną na owym talonie poda jednostronnie któryś PARPowy urzędnik?

WIĘCEJ
Ten serwis pisze kwartet mających wieloletni staż konsultantów prowadzących warsztaty dla przedsiębiorstw z kilkunastu dziedzin gospodarki.
Twórcą niniejszego felietonu jest  Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z rozwiązywania konfliktów a także badacz z tematyki  rozwiązywania problemów organizacyjnych.
W naszym portalu  często przeczytasz także na temat:
- audyty motywacji menedżerów w dużych koncernach i małych firmach
- kwestionariuszy kompetencyjne
- kursach z rozwoju osobistego i menedżerskiego
- wydarzenia incentive
- zarządzanie kapitałem ludzkim
Jest nam milo że poświęcają nam Państwo czas i zachęcamy do następnych odwiedzin na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>