Ocena stysfakcji pracowników – wyniki

admin post on Kwiecień 5th, 2013
Posted in Badania Tags: , ,

Nasz konsultant z firmy HRmapa.pl przeprowadził niedawno raport z badania motywacji i satysfakcji pracowników w kilkuset przeanalizowanych przedsiębiorstwach.

HRmapa to instytut prowadzący pracownicze  oceny okresowe.

Co odczytamy z zrealizowanego badania?

Istotna jest pozytywna relacja z kolegami w zespole  oraz brak ryzyka zwolnienia. Nie mniej istotna jest szansa indywidualnego organizowania sobie czasu pracy. Na niższym miejscu lokuje się poczucie że jest się wysłuchanym.

Dalej: pochwały, podziękowania, docenianie ze strony szefa.

Rzecz jasna na liście jest również premia zależna od efektów pracy.

Już trochę dalej są:

wsparcie rozwojowe ze strony szefa a także coaching. Liczą się także atrakcyjne szkolenia.

Niżej w ocenie pracowników są wysoki standard miejsca pracy . Nie dostał najwyższej oceny w opinii pracowników również

pakiet świadczeń socjalnych ani opłacone przez pracodawcę bonusy materialne. Testy potwierdziły że takie psychologiczne i osobowościowe zagadnienia jak partnerska i nieformalna relacja z szefem oraz podejmowanie ryzyka by osiągnąć cel też są mniej istotne. Najniżej znalazło się: zwolnienie Cię z zadań, których nie lubisz wykonywać.

Szczegółowe opracowania z badania motywacji i satysfakcji pracowników, treść zastosowanego testu i kwestionariusza oceny jest i opinia badaczy na stronie HRmapa.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>