Organizowanie pracy jest korzystne dla firm

W tym miesiącu postaram się zaprezentować kolejną umiejętność przełożonego. Podczas prowadzonych kursów  dla kierowników najczęściej otrzymujemy ciekawe casy dotyczące kompetencji menedżerskich. Z tych rozmów wynika, iż jedną z najważniejszych kompetencją kierownika jest planowanie  .

W trakcie wyjazdów szkoleniowych dla kierowników dowiedzieliśmy się o nowej metodzie aktywizacji niezbyt produktywnych pracowników i skłonienia ich do wykonywania zadań. Wypracowana technika bazuje na twierdzeniu, że najpierw prawie zawsze należy stworzyć harmonogram i zakres zadań oraz ustalić punkt końcowy podejmowanych działań. Następnie planista powinien pokazać te wytyczne   członkom zespołu. Gdy pracownicy akceptują zamierzenia albo plany firmy, lepiej działają w sytuacjach kryzysowych. Taką wiedzę warto doskonalić podczas szkoleń,    Szkolenia  Radzenie Sobie Ze Zmianą .

Ustalanie harmonogramów skupia się na narysowaniu mapy czynności i osób jako wykonawców oraz nakreśleniu realnych celów dla firmy. Ustalanie celów   jest dość łatwe. Dlatego zawsze należy ustalać cele bardzo precyzyjnie. Harmonogram układa się z zadań}, terminów oraz podmiotów wykonawczych, które muszą zakończyć te projekty.

Cel i plan powinien zostać uwieczniony w systemie informatycznym firmy. W miarę sprawnie ustala cele przy pomocy systemów online. W sieci można znaleźć rozbudowane strony internetowe z oprogramowaniem do zarządzania, które umożliwiają szefowi planować.

Warto przypomnieć, że strategie i plany operacyjne bywają potrzebne w firmie, ponieważ zestaw działań zmierza w swojej idei do osiągnięcia jasnego zamierzenia. Zwykle to właściciel firmy ustala listy czynności na podstawie polityce organizacji. Tak stworzona strategia firmy jest niezwykle obszernym dokumentem dla firmy.

Na naszych kursach kierownicy dość często pokazują swoje firmowe plany. Zwykle potem omawiamy ich harmonogramy oraz prezentujemy sprawdzone metody działania. Musisz pamiętać, że dobry kierownik wie jak planować i ustalać cele. W przeciwnym wypadku w jego dziale panuje bałagan.

WIĘCEJ INFORMACJI O NASZYCH TEKSTACH

Twórcą niniejszego artykułu jest  Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z rozwiązywania konfliktów oraz analityk w zakresie  tworzenia przewag konkurencyjnych.
Tu  często przeczytasz także o:
- analizy motywacji specjalistów w instytucjach i organizacjach
- testy interpersonalne
- cykle kształceniowe z pracy i komunikacji w zespołach
- wydarzenia dla pracowników
- zarządzanie ludźmi
Gorąco zachęcamy do następnych spotkań na naszej stronie.