Pierwsza funkcja zarządzania jako temat na szkolenie

admin post on Grudzień 12th, 2013
Posted in Szkolenia Tags: ,

Wiele kursów dla menedżerów obejmuje niecodzienne zagadnienia, takie jak leadership, team management, inteligencja emocjonalna. Jednak zauważyłem, że najczęściej używane umiejętności menedżerskie mieszczą się w typowych zasadach kierowania firmą, wymyślonych ponad 100 lat temu przez J. Taylora.
W dzisiejszym wpisie zdecydowałem się opisać tematy kursów dla menedżerów, które warto szukać na rynku firm szkoleniowych. Obszary kierowania odnoszone są często jako czynności i działania przeznaczone dla kierownika. Przewodzenie grupą zatrudnionych w firmie ludzi powoduje sytuację wyboru odpowiedniego sposobu postępowania,  które byłoby stosowne do zastosowania w konkretnej sytuacji w firmie. Więcej o tym na szkoleniu tej firmy szkoleniowej: Udane Kursy  Zarządzanie Projektem .
Dziś opiszę elementarną aktywność kierowania, którą znają menedżerowie w większości przedsiębiorstw.
Tą funkcją jest sporządzanie harmonogramów. Oznacza ona ustalenie celów firmy i sposobów ich realizacji. Kierownicy prognozując przyszłe sytuacje biznesowe powinni rozmieścić w pewnych punktach czasu podejmowane aktywności, jakie muszą być zakończone oraz wymyśleć najbardziej efektywne metody zbliżające organizację do wymiernych wyników finansowych. Planowanie nie powinno odbywać się wyłącznie na bazie inwencji menedżera oraz przeczucia.
Planowanie opiera się na określeniu zasad oraz koncepcji podejmowania aktywności biznesowych z perspektywy optymalnej realizacji celów określonych przez kierownictwo przedsiębiorstwa. Częścią aktywności menedżera i podejmowanego przez niego tworzenia planów bywa decydowanie o sprawach biznesowych, czyli dokonywanie wyboru sposobu działania spośród istniejących wariantów decyzyjnych. Podstawowym działaniem jest zawsze wybór celów organizacji, potem zaś zdefiniowanie celów jej komórek.
Przedsiębiorstwa określają różnego typu plany: taktyczne, strategiczno-wizjonerskie, operacyjne. Z perspektywy czasu realizacji możemy wymienić plany: krótkoterminowe, o średnim terminie zakończenia, perspektywiczne.
Umiejętność tworzenia harmonogramu jest dość istotna. Z tego powodu myślę, iż każdy kierownik musi odbyć przeszkolenie z tego tematu.

KIM JESTEŚMY

W naszym portalu  często przeczytasz równeż na temat:
- pomiary zaangażowania ludzi w firmach
- ankiety rozwojowe
- wykłady z zarządzania
- wydarzenia incentive
- zarządzanie personelem
Cieszymy się że nas Państwo odwiedzili namawiamy do następnych spotkań na tej stronie.