Studia dla szefów zamiast długich cykli szkoleniowych

Cenniki studiów z zakresu kompetencji kierowniczych bywają zróżnicowane i zależy to od prestiżu szkoły wyższej, ilości wykładów, metod dydaktycznych i uczelni spoza Polski, która poświadcza dyplom wybranego toku nauczania. Znaczenie ma dodatkowo lista polskich pracowników naukowo-dydaktycznych oraz fakt, czy uczą i kształcą tam kierownicy, czy badacze szkół wyższych. Czy raczej opłaca się wybrać projekt szkoleniowy niż studia z zakresu kompetencji kierowniczych?
Pracownicy, marzący o stopniu wyższym niż licencjat muszą wydać na ten cel przynajmniej 20 tysięcy zł. Jednak za te pieniądze warte budżetowych kursów da się zakupić mały samochód. Szczegółowe oferty opisanych projektów edukacji akademickiej zamieszczono w reklamach uniwersytetów: Cykliczne Szkolenia  Z Zarządzania Strategicznego .
Poniżej podaję jako ilustrację parę charakterystycznych dla branży szkół wyższych uczelnianych kursów dla kierowników i dyrektorów.
21 tysięcy  kosztują zajęcia menedżerskie prowadzone w Wyższej Szkole Administracji i Kierowania. Cały projekt edukacyjny zajmuje 3 trymestry oraz kwota została rozłożona na malejące raty. Kiedy kandydat ma zamiar na jedną opłatę, otrzyma 6 % rabatu. Pomimo, że cena nie jest wysoka, wykłady organizuje kadra akademicka z Broghton School of Business (GB) i Menchester University.
Poważniejszą inwestycją są studia dla menedżerów w Katowicach, w Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Głównej Wyższej Szkole Handlowej. Cena tego typu semestrów to od 7000 do 7500 Euro. Tu także można zapłacić w malejących ratach. Zajęcia odbywają się w większości w języku niemieckim. W ramach studiów dla menedżerów można wybrać dwie praktyczne specjalności.
Dla wielu szczytem życiowych pragnień byłyby studia dla menedżerów na SGH. W tej uczelni roczny okres studiowania jest wart prawie 17 tysięcy Euro. W porównaniu do tej kwoty opłata wstępna, na poziomie 800 PLN jest niewysoka. Ta znana szkoła wyższa przyciąga kandydatów współpracą z prestiżowym kampusem uniwersyteckim i wieloma dyplomami, potwierdzającymi wysoką jakość kształcenia. Uczelnia bada losy  studentów, którzy w całości są zatrudnieni w największych przedsiębiorstwach w Polsce i w USA.

O BLOGU

W tym blogu  zwykle piszemy   na temat:
- badania zaangażowania osób zatrudnionych w różnych korporacjach
- kwestionariuszy psychologiczne
- cykle kształceniowe z efektywności osobistego
- wyjazdy team building
- kierowanie kadrami
Jest nam milo że poświęcają nam Państwo czas i namawiamy do następnych spotkań na naszej stronie.