Trudni uczestnicy na wyjazdach integracyjnych

Dziś kilkanaście zdań odnośnie niełstwych typów uczestników na szkoleniach integracyjnych.
Wybrani współpracujący z nami instruktorzy od kilkunastu sezonów ….realizują różnorakie scenariuszowe lub survivalowe  Jednodniowe Lub Dwudniowe Wyjazdy Team Building.
W efekcie ich rozmów napisaliśmy zestawienie kilku częstych nieprzyjaznych trenerowi typów:
1.    Upierdliwy – skarży się że szkolenie jest byle jak przygotowane bo lokalizacja hotelu nieodpowiednia, w pokoju nie ma hydromasażu, zajęcia zaczynają się za wcześnie, materiały się źle skerowały, muzyka w restauracji jest za glośna i wiele innych błedów zniszczylo  mu imprezę
2.    Niechętny – nie lubi zajęć integracyjnych i uważa to za dzieciniadę. Tego typu osoby nie powinno się skreślać – to prawdopodobnie samotnik  ale również istotna dla funkcjonowania  przedsiębiorstwa. Instruktor musi ja zmotywować do współpracy a nie alienować – integracja polega na pracy również z takimi pracownikami.
3.    Skacowany – eksponuje zły humor po wczorajszej popijawie. wskazane byłoby go odesłac do jego pokoju.
4.    Dowcipniś – przez większość szkolenia niemal wyłącznie przeszkadza instruktorowi opowiadając dowcipy nie związane z programem zajęć
5.    Imprezowicz – sądzi iż program zajęć składa się z jedynie zabawy. Taki człowiek pragnie się bawić, ale nie chce uczestniczenia w podsumowujących  dyskusjach.
W przyszłych wpisach – o tym jak sobie radzić z tymi typami.
PAKIET NIETYPOWYCH ANALIZ ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z MINIONEGO MIESIĄCA:
- Najpopularniejsza forma gier : scenariusz militarny
- Najwyżej ocenione w kwestionariuszach po evencie ćwiczenia – opinie grup: scenariusz militarny
- Średnia wielkość grupy zajęciowej: czterdzieści uczestników.
- Preferowane dni tygodnia na incentive: weekend.
- Najchetniej oczekiwania lokalizacja: Mazury

ŹRÓDŁO: Training Projects
Od siedmiu lat prowadzimy projekty w branży imprez firmowych jako Training Projects.