Typowe studia przypadku firm i praca zespołowa

W niniejszym wpisie opisuję dwa studia przypadku prawie identycznych przedsiębiorstw. Pierwsza firma była pomyślana, aby zarządzać nią bez udziału pracowników, jedynie przez silnego szefa. Pracownicy nie mogli zostać zgraną grupą współpracowników, każdy skupiał się na celach wpisujących się w jego obowiązki bez współpracy z pozostałymi pracownikami. Druga firma funkcjonowała w efektywnie pracujących zespołach. Taka sytuacja była możliwa, bo ta organizacja odbyła dokładnie takie szkolenie, jak to:   Ciekawe I Inteligentne I Skuteczne Imprezy Integracyjne i Team Building
Pierwsza instytucja biznesowa była otwarta na początku  2000 przez dentystę Adama Nowaka, który bardzo pragnął rozszerzyć zawód czyli zdecydował się być właścicielem firmy.
Jego szkołą wyższą była Akademia Medyczna w Warszawie , w jej murach ukończył naukę jako farmaceuta. Otworzył Zarejestrował firmę handlową i zatrudnił 20 pracowników w poszczególnych regionach Polski. Każdego miesiąca współpracownicy spotykali się w biurze firmy w Warszawie gdzie ustalali najpilniejsze sprawy organizacji. Nie licząc tego momentu przedstawiciele z regionów działali zawsze osobno. Pewnego razu, gdy 3 ludzi zwolniło się z tej organizacji, wiele kwestii biznesowych firmy nie mogło być zakończonych. Po 4 miesiącach ta instytucja zbankrutowała.
Drugą spółkę założył niezwykle ambitny magister po Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Będąc na trzecim semestrze lubił organizować ciekawe konferencje dla studentów i pracodawców. Pracował w organizacji studenckiej jako „menedżer” marketingu. Jak już zdobył stopień magistra, otwarł firmę konsultingową. Na przestrzeni 8 następnych lat ta spółka stała się najbardziej znaną i polecaną organizacją w tej branży w Polsce. Jej przeciętny roczny dochód plasował się na poziomie 5 milionów PLN. Firma miała 100 pracowników, dodatkowo 47 trenerów w takich miejscach jak: Gdańsk, Wrocław, Kraków, Szczecin.  Pracownicy najczęściej pracowali zespołowo, i to z tej właśnie przyczyny organizacja nadal się rozwija.
To tyle przywódczych przemyśleń.
Autor: Henryk Nowosielski
I JESZCZE JAK CO MIESIĄC ZESTAW NIETYPOWYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH INTEGRACJI Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów  forma zadań team building : scenariusze muzyczne
- Najwyżej ocenione w ankietach po warsztacie zadania – komentarze grup: gry konstrukcyjne z klockami
- Uśredniona wielkość grupy zajęciowej: sto osób.
- Optymalne dla klienta dni tygodnia na event: początek tygodnia.
- Najchetniej zamawiana część kraju: Jura Krakowsko Częstochowska

ŹRÓDŁO: Training Projects
Realizujemy survivalowe szkolenia team building i niezwykle dynamiczne wyjazdy integracyjne dla różnych zespołów.
Nasze nowoczesne wyjazdy integracyjne i interaktywne szkolenia team building są rekomendowane przez dziesiątki firm z całego kraju.