Udział imprez firmowych w tworzeniu zespołu

Co zrobić, żeby mieć do dyspozycji zgrany team profesjonalistów? W rzeczywistości jest to ciąg działań oparty na skomplikowanej, delikatnej materii postępowania oraz wymaga szerokich kompetencji dowodzącego, używając terminologii wojskowej teamem w danej firmie. Integracja to sprawienie, by wiara we wzajemne możliwości była trwała, to nawiązywanie porozumienia. Sprawienie tego w kilka dni jest niemożliwe . Niezbędny jest spokój, cierpliwość i wiedza, jak postępować .

Bardzo pomocne w budowaniu skutecznych ekip są  MiędzywydziałoweI Zamknięte I Otwarte Konferencje Team Building. Ich popularność nieustannie przybierała na sile od lat 90. XX wieku , co tylko potwierdza skuteczność tego pokroju imprez . Obecnie każda grupa ekspertów zajmujących się organizowaniem eventów oferuje tego rodzaju spotkania , nierzadko przygotowywanie bez przesadnej oszczędności oraz ze szczegółowo przygotowaną scenerią.

Eventy integracyjne są skutecznym rozwiązaniem również dlatego, że umożliwiają kontakt na płaszczyźnie mniej formalnej , powstaje nić porozumienia, pracownicy mogą więcej się o sobie nawzajem dowiedzieć. Podczas tego rodzaju wydarzeń nieraz wykorzystuje się różnego rodzaju działania teambuildingowe. Ich sednem jest właśnie działanie zespołowe . Team building to przezwyciężanie pętających dotąd ograniczeń i niechęci poprzez zabawę , to budowanie wzajemnego zaufania . Tego gatunku gry organizowane są również z tego powodu, aby uczestnicy mieli szansę zrozumieć, co nie jest łatwe, swoje niedociągnięcia , ale również największe atuty. Ważne jest podczas takich działań odkrycie , że pewne zadania można wykonać tylko pracując w grupie . To idealne podwaliny pod powołanie do istnienia zgranego temu . Agencje eventowe proponują najczęściej bardzo ekscytujące działania outdoor , np. podchody lub wyścigi .

Oczywiście jednorazowy wypad firmowy nie dokona transformacji grupy pracowników w zespół . To wymaga wiele zachodu . Niemniej takie eventy istotnie przyspieszają integrację .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>