W jaki sposób działa sprawny zespół

admin post on Czerwiec 4th, 2014
Posted in Szkolenia, Team building Tags: ,

W tym artykule pokażę mierniki zintegrowanego działu w firmie, które da się znaleźć w prasie branżowej i jakie odnotowuję na szkoleniach dla pracowników różnych branż. Charakterystyk bywa niezwykle dużo, dlatego opiszę jedynie ich mały fragment – kilka tych rzadziej zauważanych przez liderów zespołów. Dużo na ten temat możesz znaleźć w tym poradniku:    Eventy
1.    Decydowanie
Przeważającą ilość decyzji niweluje się odnajdując consensus. W takiej sytuacji wszyscy bywają w zasadzie zgodni oraz chcą zastosować się do wprowadzenia w życie tej właśnie alterantywy. Mimo to obserwujemy czasem też nietypowy problem – wielu decydentów, którzy nie zgadzają się  z opinią zespołu, w mojej firmie zawsze miała tendencję do ukrywania wewnętrznego zastrzeżenia co do przyjętej alternatywy, przez co wcześniejszy punkt równowagi zaciemnia rzeczywisty brak najlepszego rozwiązania.
2.    Krytycyzm
W zintegrowanym dziale pracowniczym wyrażanie krytyki bywa normą, jest precyzyjne i odbywa się relatywnie swobodnie. Mimo to nieraz w takiej sytuacji niezamierzenie dochodzi relatywnie szybko do osobistych krytycznych uwag. Profesjonalna krytyka bywa obiektywnie potrzebna, a jej zastosowaniem jest zniwelowanie problemów znajdujących się przed zbiorem osób współpracujących ze sobą i utrudniających zakończenie projektów i zadań.
3.    Publiczne okazywanie osobistych odczuć
Ludzie bez uprzedzeń pokazują swoje uczucia oraz opinie dotyczące charakterystyki oraz atmosfery zbiorowości pracowników w jednym dziale. Nie ma konfliktów czy też grup interesów. Czyli – asertywna komunikacja.
4.    Wskazywanie pracy
Kiedy zbiorowość działu firmy współpracuje, podział zadań przeprowadza się bez ograniczeń i jest przyjmowany pozytywnie. Oparty na analizie kompetecji ludzi dobór zadań dla poszczególnych osób w drużynie.
5.    Wrażliwość grupy
Zbiorowość współpracowników działa świadomie. Najważniejszy bywa proces coraz większego zaawansowania znajomości grupy – o normach i wartościach w kolejnym tekscie.
Tyle przywódczych inspiracji.
Opracowanie: Henryk Nowosielski
I DODATKOWO JAK ZAWSZE TROCHĘ NIETYPOWYCH STATYSTYK ODNOŚNIE INTEGRACJI Z POPRZEDNIEGO MIESIĄCA:
- Najczęściej kupowana forma aktywności : scenariusz społeczny
- Najwyżej ocenione w testach po szkoleniu gry – komentarze grup: zajęcia na wodzie – tratwy, pontony, kajaki
- Przeciętna liczebność grupy szkoleniowej: osiem osób.
- Preferowane dni tygodnia na spotkanie: poniedziałek.
- Najchetniej oczekiwania część kraju: Dolny Śląsk

ŹRÓDŁO: Training Projects
Realizujemy scenariuszowe szkolenia team building i niezwykle dynamiczne wyjazdy integracyjne dla pracowników.
Jesteśmy świadomi, że pozytywnie odebrane szkolenie lub wyjazd to także wygodny obiekt szkoleniowy. Na sprawdzonej i stale weryfiowanej liście posiadamy ponad sto urokliwych lokalizacji z całego kraju. Zapraszamy na wydarzenia integracyjne i  team building.Najchętniej prowadzimy zajęcia w Karkonoszach, w środkowej Polsce oraz w północnej Polsce. Cenimy  miejsca daleko od głównych dróg . Przy dobrej pogodzie pracujemy na terenie otwartym, a gdy aura nie sprzyja – pod dachem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>