W jaki sposób wybrać odpowiednią firmę szkoleniową.

admin post on Wrzesień 6th, 2015
Posted in Team building

Skuteczność i efektywność przeprowadzanych w swojej firmie szkoleń pracowniczych w dużym stopniu zależała będzie od wybrania właściwego partnera, który takie szkolenia przeprowadzi. Jest to na tyle istotne, że na rynku zaczęło działać coraz więcej podmiotów świadczących takie usługi, lecz niestety czasami się zdarza, że ich poziom jakości nie stoi na należytym poziomie.

W rzeczywistości jest najczęściej tak, że dużo istotniejsze znaczenie od wybrania firmy zajmującej się szkoleniami będzie miał bezpośredni trener, który zrealizuje całość zajęć. To on będzie ponosił odpowiedzialność za cały proces, czyli zbadanie oczekiwań, zaplanowanie planu szkoleń i jego ostateczną realizację z zaangażowanymi pracownikami.

W wielu firmach zajmujących się szkoleniami jest możliwość wybrania takiego trenera, więc należy skorzystać z takiej możliwości, jeżeli się będzie miało dostateczną wiedzę, jak jakiegoś trenera znaleźć. Warto tu zwrócić uwagę na kilka dość istotnych spraw, dzięki temu właśnie da się trafić na kogoś, kto będzie całkowicie pasować do wszystkich potrzeb.

Przy zdecydowanej większości szkoleń – np. Firmowe Szkolenia Team Building
- bardzo ważne jest dobre wykształcenie trenera, tu doskonałym wyróżnieniem będzie przykładowo świadectwo skończenia cenionej w Polsce albo za granicą trenerskiej akademii. Osoby, które ją ukończyły z reguły pracują według określonych reguł i standardów, dzięki czemu prowadzone przez nie szkolenia cechuje naprawdę wysoka jakość.

Jeszcze istotniejszą rzeczą, zwłaszcza podczas szkoleń dla zawodowców, będzie miało praktyczne doświadczenie osoby, która będzie uczyć. Nawet najbardziej renomowane studia albo kursy nie są w stanie dostarczyć tak rozbudowanej wiedzy, jak radzenie sobie z prawdziwymi przypadkami podczas zawodowej pracy, dlatego też powinno się posprawdzać, jakie praktyczne doświadczenie będzie posiadał trener, jakiego chce się wybrać.

Niektórzy przedsiębiorcy zwracają także uwagę na przynależność do organizacji trenerskich, chociaż tak naprawdę nie powinno raczej to być podstawowym wyznacznikiem decyzji. Z całą pewnością jednak można przez to mieć pewność, że trener będzie pracował według określonych reguł i standardów, jakie niejako wymusza należenie do do jednej z takich organizacji.

Comments are closed.