Warsztaty Z Zarządzania Czasem

admin post on Kwiecień 24th, 2013
Posted in Pozostałe Tags: ,

Pracownicy wielu firm notorycznie pytają nas o Warsztaty Z Zarządzania Czasem  dla zaawansowanych.  Bez zastanowienia stwierdzam wówczas iż nie znam czegoś takiego jak zaawansowane techniki w tym zagadnieniu gdyż nie w tym rzecz.
Otóż musimy pamietać że sukces w życiu kierownika zależy tu głównie nie na wykorzystaniu technik zaawansowanych (bo takich nie ma) tylko na nieustającym i przemyślanym przestrzeganiu znanych wszystkim procedur działania – np. ważne i nieważne gdy analizujemy zarządzanie czasem, albo stosowanie adekwatnego stylu kierowania do sytuacji kiedy chodzi o przewodzenie w grupie.
Jeżeli menedżerowie uczestniczyli w szkoleniach i konferencjach na poziomie podstawowym, a to co robią nie daje efektów to problem nie znajduje się w jeszcze jednym szkoleniu menedżerskim. To przede wszystkim dwie inne przyczyny bywaja źródłem porażki. Przede wszystkim – niewystarczająco poziom samodyscypliny w częstym stosowaniu znanych już narzędzi. Najczęściej kierownicy stosują je jedynie kiedy mają ochotę a nie stale gdy jest to konieczne.
I po drugie robią to niepoprawnie (np. bez analizy i przemyślenia) i od niechęcenia – co również nie jest teamtem na szkolenia ale wsparcie przełożonych.
Dlatego przemyślmy sprawę i zanim jeszcze przeprowadzimy szkolenie z zarządzania czasem, warsztat z przywództwa, albo wydarzenie edukacyjne z komunikacji dla doświadczonych, zróbmy analizę zdarzeń w gronie potencjalnie szkolonych menedżerów. Udane wsparcie pracownika iniciujmy od trafnej analizy. Bez tego wywalimy naprawdę duże koszty a rezultat szkolenia nie będzie dla zespołu pozytywny, a korzyści biznesowe – na poziomie zerowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>